30 31
Novice

Nejc Polenčič na MSP odličen peti, Eva Alina Hočevar enajsta

admin | Sob, 22.07.2017

Predzadnji tekmovalni dan svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Bratislavi je slovenske barve v posamičnih polfinalih kajakašic in kanuistov zastopala šesterica Slovencev. V mladinski finale kanuistov se je uvrstil Primorec Nejc Polenčič, ki je nato v finalu priveslal do petega mesta. Le pol sekunde je od finala ločilo kajakašico Evo Alino Hočevar, ki je zasedla 11. mesto.

Tine Kancler v Bratislavi tik pod stopničkami, Nina Bizjak sedma

admin | Pet, 21.07.2017

Prvi dan končnih odločitev na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Bratislavi je prinesel dva slovenska finalna nastopa in dobri uvrstitvi Tineta Kanclerja in Nine Bizjak. Mladi slovenski kajakaš Tine Kancler je preizkušnjo končal na četrtem mestu, Nina Bizjak pa je v finalu kanuistk do 23 let priveslala do sedmega mesta. Le malo je manjkalo, da bi v finalu kajakašev do 23 let veslala Žan Jakše in Vid Kuder Marušič. Jakše je bil na koncu dvanajsti, Kuder Marušič pa trinajsti.

Do polfinala MSP v Bratislavi Eva Alina Hočevar in Eva Jeklin

admin | Čet, 20.07.2017

Slalomisti in slalomistke na divjih vodah so opravili še z zadnjimi kvalifikacijskimi nastopi svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane, ki poteka ta teden v Bratislavi. Tokrat so se na Slovaškem za napredovanje v polfinale potegovali še kajakašice in kanuistični dvojci. Slovenske barve so zastopale kajakašice Eva Alina Hočevar, Eva Jeklin in Lea Novak. V polfinale sta se uvrstili Eva Alina Hočevar in Eva Jeklin.

Kajakaši in kanuistke uspešno preko kvalifikacij SP v Bratislavi

admin | Sre, 19.07.2017

V polfinale svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane, ki ta teden poteka v Bratislavi, so se drugi dan prvenstva uvrstili kajakaši Vid Kuder Marušič, Martin Srabotnik, Žan Jakše, Lan Tominc, David Rozman in Tine Kancler ter kanuistke Nina Bizjak, Alja Kozorog in Lea Novak.

Kanuisti odprli svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane v Bratislavi

admin | Tor, 18.07.2017

V Bratislavi se je s kvalifikacijami kanuistov med mladinci in mlajšimi člani ter kvalifikacijami mešanih dvojcev, kjer sicer nimamo svojih predstavnikov, začelo svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane v slalomu na divjih vodah. Uvodni dan prvenstva so si polfinalni nastop zagotovili Urh Turnšek, Nejc Polenčič, Juš Javornik in Žiga Taljat.

V Bratislavi začetek svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane v slalomu na divjih vodah

admin | Pon, 17.07.2017

Danes se je v Bratislavi z otvoritvijo začelo svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane, ki bo trajalo vse do nedelje. V slovaški prestolnici bodo tekmovali tudi slovenski predstavniki, in sicer 18 čolnov v konkurenci mladincev in mlajših članov.