V petek se začnejo olimpijske igre v Tokiu

0
67

Vročica že narašča, saj se v petek z uradnim odprtjem začenjajo olimpijske igre v Tokiu, kjer nas bodo tako v slalomu na divjih vodah kot sprintu na mirnih vodah zastopali vrhunski kandidati za kolajne. V dobrih dveh tednih, kolikor bodo trajale igre, bomo stiskali pesti za Špelo Ponomarenko Janić in Anjo Osterman, Evo Terčelj, Aljo Kozorog, Benjamina Savška in Petra Kauzerja.

Prvi bodo v akcijo stopili slalomisti, ki jih tekmovanja čakajo med 25. in 30. julijem, med 2. in 5. avgustom pa bosta vrhunske rezultate lovili še Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman.

TV PRENOSI

TV pravice za olimpijske igre v Tokiu ima TV Slovenija, tako da za natančen urnik televizijskih prenosov oziroma posnetkov tekem preverite aktualni spored: https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvs2/

REZULTATI IN OSTALI DOKUMENTI

Slalom: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-olympics/tokyo-2020/results /  

https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/canoe-slalom/olympic-schedule-and-results.htm

Sprint: https://www.canoeicf.com/canoe-sprint-olympics/tokyo-2020/results /  

https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/canoe-sprint/olympic-schedule-and-results.htm

URNIK TEKMOVANJ (slovenski čas)

Nedelja, 25. 7. 2021 – slalom

6:00 Kvalifikacije C1m 1. vožnja

6:47 Kvalifikacije K1ž 1. vožnja

7:57 Kvalifikacije C1m 2. vožnja

8:45 Kvalifikacije K1ž 2. vožnja

Ponedeljek, 26. 7. 2021 – slalom

7:00 Polfinale C1m

8:45 Finale C1m

Torek, 27. 7. 2021 – slalom

7:00 Polfinale K1ž

9:00 Finale K1ž

Sreda, 28. 7. 2021 – slalom

6:00 Kvalifikacije C1ž 1. vožnja

6:47 Kvalifikacije K1m 1. vožnja

7:57 Kvalifikacije C1ž 2. vožnja

8:45 Kvalifikacije K1m 2. vožnja

Četrtek, 29. 7. 2021 – slalom

7:00 Polfinale C1ž

8:45 Finale C1ž

Petek, 30. 7. 2021 – slalom

7:00 Polfinale K1m

9:00 Finale K1m

Ponedeljek, 2. 8. 2021 – sprint

4:00 Kvalifikacije K2ž 500m

5:45 Četrtfinale K2ž 500m

Torek, 3. 8. 2021 – sprint

3:23 Polfinale K2ž 500m

5:40 Finale B in A K2ž 500m

Sreda, 4. 8. 2021 – sprint

3:19 Kvalifikacije K1ž 500m

5:07 Četrtfinale K1ž 500m

Četrtek, 5. 8. 2021 – sprint

2:58 Polfinale K1ž 500m

5:01 Finale B in A K1ž 500m