Ljubljana, 25. oktobra – Vikend, ki prihaja, v Ljubljani ne bo le tekaško obarvan, temveč bodo svoj del k dogajanju na športnem področju dodali tudi kajakaši in kanuisti. Kajak kanu klub Ljubljana bo organiziral 1. Ljubljanski kajakaški maraton.
Start maratona, na katerem bodo nastopili tako tekmovalci kot rekreativci bo ob 11.00 ob Plečnikovem nabrežju v Trnovem. Tekmovalci bodo s starta veslali do prvega obrata na Livadi, potem pa skozi mesto do obrata pri Ambroževem tru in nazaj do Livade. Najmlajši bodo tekmo končali po opravljenem prvem krogu pred Ljubljanskim dvorom, medtem ko bodo člani in mladinci veslali tri kroge.
Za tekmo je prijavljenih 110 čolnov iz Slovenije in Hrvaške, organizatorji pa nekaj prijav pričakujejo še na dan tekmovanja.
Andrej Jelenc
Več informacij:
https://kajak-zveza.si/wp-content/uploads/2021/02/showm-12-s-9-p-92-a-p