V Solkanu ta konec tedna tekma za točke ICF

0
234

Solkan bo v soboto in nedeljo gostil mednarodno slalomsko tekmo za točke ICF, ki na Sočo ni privabila le najboljših slovenskih tekmovalk in tekmovalcev, temveč tudi tujce. Pomerilo se bo namreč več kot 300 športnic iz športnikov iz 15 držav.

Poleg številnih slovenskih slalomistk in slalomistov bomo v soboto in nedeljo v akciji lahko spremljali še predstavnike Avstrije, Italije, Češke, Slovaške, Poljske, Švedske, Belgije, Švice, Ukrajine, Hrvaške, Madžarske, Nemčije, Srbije in Romunije.

Med najbolj zvenečimi imeni, ki so prijavljena na tekmovanju, so evropska prvakinja iz leta 2019 Čehinja Amalie Hilgertova, dobitnica več kolajn z EP in SP Avstrijka Corinna Kuhnle, njena rojakinja Nadine Weratschnig, Italijani Giovanni de Gennaro, Raffaello Ivaldi, Zeno Ivaldi, Roberto Colazingari, Čehi Tomaš Rak, Michal Jane, Martina Satkova, Tereza Kneblova, Antonie Galuškova, Šved Isak Ohrstrom, Ukrajinka Viktoria Dobrotvorska, Poljak Igor Sztuba ter drugi.

V soboto bodo na vrsti kvalifikacijske vožnje, ki se bodo začele ob 9.35 z nastopi kanuistk in kajakašev, ob 14.30 pa sledijo še kvalifikacije kajakašic in kanuistov. V nedeljo bodo tekmovalci in tekmovalke najprej nastopili v polfinalu, ki se bo začel ob 10.30, po najboljših deset tekmovalk in tekmovalcev iz vsake kategorije polfinala pa bo ob 14.40 startalo še v finalu.

Poleg tekme za točke ICF bo potekala še dodatna odprta tekma, ki bo na sporedu tik pred vožnjami tekme za točke ICF. 

Zaradi ukrepov bo tekmovanje zaprto za javnost, vsi udeleženci pa bodo morali predložiti negativni test.

Rezultati bodo na voljo na www.timing-mojstrana.com

PROGRAM – tekma za točke ICF

Sobota, 27.3.2021

9:35 Kvalifikacije C1ž, K1m

14:30 Kvalifikacije K1ž, C1m

Nedelja, 28.3.2021

10:30 Polfinale

14:40 Finale

15:45 Podelitev kolajn

PROGRAM – odprta tekma

Sobota, 27.3.2021

9:00 1. vožnja C1ž, K1m

11:40 2. vožnja C1ž, K1m

14:00 1. vožnja K1ž, C1m

15:45 2. vožnja K1ž, C1m

Nedelja, 28.3.2021

9:30 1. vožnja – vse kategorije

14:00 2. vožnja – vse kategorije